Fizjoterapeuta - pierwsza pomoc w problemach z narządem ruchu

Kolejki do lekarzy skutecznie zniechęcają nas do zajęcia się zdrowiem naszego narządu ruchu. Zazwyczaj z pomocy specjalisty korzystamy dopiero wtedy, kiedy zawiodą już wszystkie „domowe” sposoby na rozwiązanie danego problemu. Jednak maść przeciwbólowa, leki przeciwzapalne, żelowe okłady przynoszą najczęściej doraźną ulgę. Jeżeli naprawdę chcemy pozbyć się problemu powinniśmy skorzystać z pomocy fizjoterapeuty.

    

           Fizjoterapeuta to osoba, która w swojej edukacji ukończyła studia medyczne oraz ukończyła szereg kursów i szkoleń z uznanych metod terapeutycznych uprawniających ją do prowadzenia konkretnej terapii. Kompetencje nabyte w trakcie procesu kształcenia  pozwalają fizjoterapeucie przeprowadzić badanie diagnostyczne i funkcjonalne dla potrzeb tworzenia, weryfikacji i modyfikacji programu fizjoterapii. To właśnie fizjoterapeuta stosując odpowiednie i indywidualnie dobrane metody planuje i realizuje proces fizjoterapii.

          Zawód fizjoterapeuty wiąże się z nieustannym dokształcaniem i zdobywaniem nowych umiejętności. Warto podkreślić, że fizjoterapia stanowi jeden z prężniej rozwijających się obszarów współczesnej medycyny dlatego też osoba świadcząca ten zawód powinna charakteryzować się pewnymi cechami dzięki, którym będzie mogła świadczyć swoje usługi na najwyższym poziomie. Dobry fizjoterapeuta odznacza się przede wszystkim otwartością umysłu, chęcią ciągłego poszerzania swojej wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności praktycznych. Należy również zwrócić uwagę, że specyfika zawodu fizjoterapeuty wiąże się z bliskim i często długotrwałym kontaktem z pacjentem w związku z tym równie istotne w tym zawodzie są konkretne cechy osobowości a mianowicie: wysoki poziom empatii, cierpliwość, wyrozumiałość, życzliwość czy też umiejętność zmotywowania pacjenta do pokonania swoich ograniczeń i słabości.

          W razie wystąpienia dolegliwości z narządem ruchu to właśnie fizjoterapeuta powinien być pierwszą osobą do której się zwrócimy. Jego profesjonalne przygotowanie do pracy, znajomość anatomii naszego ciała  i odpowiednich metod terapeutycznych pozwoli na zdiagnozowanie problemu i dobór właściwej rehabilitacji. Jednocześnie jest to osoba, która w razie, gdyby problem wymagał jednak interwencji lekarskiej, z pewnością pokieruje nas do odpowiedniego specjalisty. Warto więc zaufać fizjoterapeucie i skorzystać z jego pomocy, nie tylko wtedy kiedy doraźne środki zawodzą, ale także profilaktycznie, by wyeliminować złe nawyki, które w przyszłości mogą prowadzić do ograniczenia naszej sprawności.

          Aby umożliwić jak najszybsze skorzystanie z profesjonalnej pomocy fizjoterapeuty w naszym Centrum Rehabilitacji stworzyliśmy ofertę Rehabilitacji Indywidualnej. W czasie długich lat świadczenia usług rehabilitacyjnych przekonaliśmy się, że bezpośredni kontakt z fizjoterapeutą ma kluczowe znaczenie w procesie powrotu do pełnej sprawności. Prowadząc indywidualną, spersonalizowaną rehabilitację fizjoterapeuta ma czas oraz sposobność aby dobrze poznać swojego pacjenta. Dzięki temu może on precyzyjnie dostosować specyfikę swojej pracy, uwzględniając wszelkie preferencje pacjenta, a także pojawiające się w trakcie terapii ograniczenia natury czysto fizycznej, ale również te dotyczące sfery psychologicznej każdego pacjenta. Dobry fizjoterapeuta stara się w jak największym stopniu zaangażować pacjenta i aktywnie włączyć go w proces rehabilitacji aby dzięki temu nadać prowadzonej terapii bardziej interaktywny charakter. Świadomy terapeuta doskonale zdaje sobie sprawę, że aby uzyskać jak najlepsze rezultaty prowadzonej terapii bardzo często konieczna jest dodatkowa praca własna pacjenta pomiędzy jego wizytami w gabinecie. Mając w pełni świadomość jak istotna jest współpraca pacjenta z terapeutą w ramach Rehabilitacji Indywidulnej, w naszym Centrum każdy pacjent otrzymuje specjalnie przygotowany Dzienniczek Pacjenta. Dzięki temu komunikacja pomiędzy pacjentem a fizjoterapeutą jest ułatwiona i usystematyzowana. Wszystko to ma na celu by pacjent miał poczucie zaopiekowania przez specjalistę oraz był w pełni świadomy efektów procesu rehabilitacji.

Komentarze

Popularne posty